Wielkopostne inspiracje czII

Kilka propozycji na pracę plastyczną nieco bardziej wymagającą 🙂

  1. Krzyż na tle zachodzącego słońca

Potrzebujemy papier kolorowy/ kolorowe kartki do ksera, szablon krzyża, klej i nożyczki. Na kartce z bloku technicznego, przyklejamy paski wydartego papieru – rzędów możemy zrobić dowolną ilość to zależy jaki kolor papieru wybierzemy – na koniec wycinamy krzyż i naklejamy. Można pokusić się o napisanie wokół pieśni wielkopostnej.

Szablon krzyża:

2. Wydzieranka

Podobnie jak w przykładzie pierwszym, używamy podobnych materiałów z tą różnicą, że tło będzie stanowić wydzieranka. Praca wymaga większej zręczności dlatego polecam w klasach starszych.

Szablon krzyża : https://craftstarters.com/download/clip-art/jesus-on-the-cross-silhouette/

3. Krzyż z użyciem włóczki

Potrzebne materiały: tektura, włóczka, klej, nożyczki, czarna farba lub pisak

Tekturkę przycinamy do pożądanego rozmiaru – moja praca na zdjęciu jest mniejsza od kartki A5. Następnie nacinamy dookoła w odstępach mniej więcej centymetrowych i owijamy wybranym kolorem włóczki. Krzyż wycinamy wcześniej, malujemy farbą lub czarnym markerem i przyklejamy do bazy.

4. Pastelowy

Potrzebne materiały: kartka z bloku technicznego, taśma malarska, pastele olejne, chusteczki higieniczne

Taśmę malarską docinamy w kształt krzyża, kolorujemy pozostałą przestrzeń pastelami – najlepiej miejsce obok miejsca. następnie rozcieramy i zbieramy nadmiarową ilość pasteli chusteczką higieniczną.

5. Krzyż w kwiatach

Potrzebne materiały: kartka z bloku technicznego, taśma malarska, farby akrylowe, paleta lub jakaś podkładka, na którą można wylać odrobinę farby, czarny cienkopis.

Pracę zaczynamy od naklejenia taśmą malarską szablonu krzyża, następnie palcami nakładamy farbę – warstwa będzie dość cienka i szybko wysychająca – o doznaniach sensorycznych nie wspomnę, bo to oczywistość sama w sobie 🙂
kiedy farba przeschnie, rysujemy dowolny wzór, ja wybrałam kwiatowy. Oczywiście na końcu, taśmę powolnym ruchem zdejmujemy.

5. Krzyż na czarnym tle

Potrzebne materiały: czarny karton – ja użyłam papieru akwarelowego, taśma maskująca, złota farba – nie jest konieczna, ołówek z gumką, długopis żelowy w jasnym kolorze.

Tradycyjnie taśmą maskującą tworzymy krzyż. Ja użyłam złotej farby, którą naniosłam gumką od ołówka wokół taśmy – to jest wariant niekonieczny. Następnie złotym żel penem narysowałam wzorki – świetnie będzie pasować tutaj biały lub srebrny, odcienie metaliczne albo jaskrawe.

1 Komentarz

  • Piękne prace! Na pewno wykorzystam pomysły🙂 pozdrawiam serdecznie i życzę Bożego błogosławieństwa.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.