Planner modlitewny

Na ten trudny czas propozycja dla starszych klas SP. Tworzymy planner modlitewny. Zasada tworzenia plannera jest bardzo prosta. Wybieramy temat który będziemy zaznaczać w kalendarzu w naszym przypadku będzie to modlitwa i na zasadzie wyzwania, pracy nad sobą, kontroli zaznaczamy. W tym celu tworzymy legendę. Msza święta to np. czerwony kwadracik. modlitwa Ojcze nasz to zielony kwadracik. Ważne, by przestrzegać jednolitego systemu oznaczeń wtedy się nie pogubimy i po kilku dniach będziemy już widzieć efekty.

Po co taki system?

  • wyrabiamy nawyk modlitwy – i wcale nie chodzi tu o automatyzm;
  • ćwiczymy samodyscyplinę;
  • motywujemy się do działania;

Oczywiście wszystko zależy od tego, czy chcemy coś zmienić w naszej relacji z Bogiem czy nie. Zachęcam do tego, by podjąć wyzwanie. Jeśli będzie taka potrzeba i spodoba wam się ta forma pojawią plannery na kolejne miesiące.

PDF

1 Komentarz

  • Super sprawa! Ale nie do końca pojmuję z tym wyborem tematu i kolorami. Powyżej jest świetna podpowiedź, w jaki sposób być w kontakcie z Panem Bogiem, ale prosiłabym o jaśniejsze wytłumaczenie, po co te kolory, co one mają pokazywać? Przecież będzie ich mnóstwo, tyle ile tych propozycji na pierwszej planszy. Co źle rozumiem?

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.